Březnová termínovka – Opava a okolí

Tak co? Trénovali jste v zimě poctivě? Sbírali jste důležité kilometry do své běžecké kasičky? Jarní závody vás prověří. A že jich nebude málo.

Březnová termínovka - Opava a okolíZima je vhodným obdobím pro běhání „objemů“. Desítky kilometrů ve volném tempu a nízké intenzitě zlepší všeobecnou vytrvalost a vytvoří kvalitní základ pro budování další výkonnosti. Kromě pomalých dlouhých běhů je vhodné pro zpestření do tréninku zařadit i tempové běhy (75 – 85 % TF), fartlek a kopce. Zimní příprava by měla běžce připravit na jaro, kdy se intenzita tréninku zvyšuje s blížícím se závodním obdobím. A jaké běžecké závody se v našem okolí budou v brzké době konat? Nejvíce závodů se chystá v rámci Prajzsko-opavské běžecké ligy.

 

Přijďte změřit své běžecké síly5.3.2016 Ludgeřovická 15

Sedmý ročník Ludgeřovické patnáctky se poběží již tuto sobotu. Můžete se zúčastnit hlavního závodu na 15 km, nebo kondičního běhu na 3 km. Startuje se v 10 hodin v areálu hřiště TJ Ludgeřovice, kde bude od 8:30 probíhat i registrace. Startovné bude 100 Kč.

ČTĚTE TAKÉ:  Geocaching kvete i v Opavě (1.část)

 

13.3.2016 Kobeřická 20

O týden později se poběží o pět kilometrů víc v 35. ročníku Kobeřické dvacítky. Start a cíl je na hřišti TJ Sokol Kobeřice. Zde se po zaplacení 30 Kč startovného můžete zúčastnit závodu na 6, 10 nebo 20 km. Pro děti a mládež budou navíc připraveny speciální trasy (50 m, 850 m a 1,7 km).

 

Březnová termínovka - Opava a okolí19.3.2016 Vyběhněte za sluníčkem s OC Breda & Weinstein

Závod v Městských sadech pořádá SIPASPORT a můžeme doufat, že se vydaří, stejně jako v loňském roce, v duchu svého názvu a bude se opět běhat pod prosluněnou oblohou. Závodit mohou i nejmenší děti, pro které bude připravena trať dlouhá 50 m, 100m a 600 m. Hlavní závod měří 5 km a startuje v 11 hodin dopoledne. Schválně, kdo z vás pokoří můj loňský čas (24.56), se kterým jsem vyhrála svoji kategorii :-)? S muži se samozřejmě rovnat nemohu, na to mám moc krátké nožičky.

ČTĚTE TAKÉ:  Trasa Mattoni FreeRun konečně i v Opavě

 

20.3.2016 Jarní desítka

Hned další den se v KravaříchKoutech (sportovní areál Olšinky) poběží závod na 10 km. Hlavní závod startuje v deset hodin a poběží se po asfaltové cyklostezce mezi pole a louky. Přijďte si zazávodit o věcné ceny.

 

26.3.2016 Hasičský velikonoční čtvrtmaraton

Posledním březnovým závodem z opavského okolí bude závod na 10,55 km, který bude startovat v Jilešovicích před hasičskou zbrojnicí.

 

Tak na který závod se chystáte vy? Pochlubte se nám vašimi výsledky.

Šéfredaktorka magazínu Provoněno. Sociální patoložka, copywriterka, milovnice hudby, běhu a sportu obecně a hlavně mamina. Ráda se zajímám o veškeré dění kolem a rozšiřuji si okruh svých vědomostí i dovedností. Doufám, že se k nám budete často a rádi vracet.

Napsat komentář

Starší příspěvky:
Když se ztratí pes

Co dělat, když se Vám ztratí pejsek? Hlavně nepanikařit a udělat vše proto, aby se našel. Zde máte stručný popis,...

Zavřít