Červený zámek v Hradci nad Moravicí se dočká rekonstrukce

Již během letošního dubna může, za příznivých okolností, začít první etapa rekonstrukce Červeného zámku. Její náplní je oprava hradební vyhlídky na Kajlovecký rybník, zajištění základů severní strany Moravické věže a sanace a odvodnění kleneb nad spodními konírnami. První etapa rekonstrukce by měla probíhat v letošním roce i v roce 2017.

hradec_zamek_1Druhá etapa se plánuje na následující dva roky (2018 a 2019). V rámci ní by mělo dojít ke kompletní rekonstrukci nádvoří, výměně střech a rozvodů inženýrských sítí. Následovat bude etapa třetí, která obnáší rekonstrukci hotelu.

Návštěvníci se nemusí bát, že by byl zámek zavřený po celou dobu rekonstrukce. Musí ale počítat s tím, že probíhající práce omezí přístup do určitých prostor, podle konkrétní fáze rekonstrukce. Stejně tak fanoušci kulturních akcí mohou zůstat v klidu, Beethovenův Hradec a další pravidelné události se konat budou.

Napsat komentář

Starší příspěvky:
Geocaching kvete i v Opavě (1.část)

Možná to znáte, je víkend, pěkné počasí, ideální podmínky na výlet. Ale kam? Všechny kulturní památky a přírodní zajímavosti v okolí...

Zavřít