Chutně a zdravě s opavským Květem lotosu

Zajímáte se o zdravou či dokonce živou stravu, záleží vám na tom, co jíte, nebo chcete objevit nový způsob stravování? Doporučujeme navštívit příjemnou prodejnu zdravých potravin a dobrot s názvem Květ lotosu. Najdete ji ve dvoře na Nákladní ulici č.p. 41. My jsme ji byli prozkoumat za vás, abychom věděli, co nabízí.

Široký sortiment

Květ Lotosu - OpavaPotraviny, které zde najdete, se řadí do kategorie vegan a vitarian, na své si přijdou i příznivci makrobiotického stravování. V regálech můžete vybírat z nepřeberného množství bezlepkových potravin, semen, luštěnin, sušených plodů, olejů, čajů, kaší, dochucovadel atd. Překvapila nás nabídka koření, které je od vyhlášené české firmy Gřešík.

Semínko k semínku

Novinkou je možnost odsypat si libovolné množství semínek a ořechů ze speciálních násypek. K dispozici jsou mandle, vlašské ořechy, cizrna, pohanka, mák, rozinky a chia, lněné, dýňové a slunečnicové semínko.

ČTĚTE TAKÉ:  Exotické kávy a čaje z Bredy

Jáhlová koule a čokokokos - Květ Lotosu OpavaNa oběd i ke kávě

Každý všední den pro vás Květ lotosu připravuje čerstvé menu. Ochutnat můžete například palačinky se špenátem, dýňový koláč s kysaným zelím, různé druhy raw pizzy, zeleninové pirohy, polévky atd. Sladká tečka je pro vás připravena ve formě raw dortíků (nugátový, citrónový, makovo-švestkový), brownies, sladkých košíčků, jáhlových koulí a dalších mlsek. Všechny tyto dobroty jsou připravované v místní kuchyňce, stejně jako denní menu. Vše si můžete sníst přímo na místě v útulné malé jídelně.

Ochutnali jsme za vás

My jsme neodolali a ochutnali čokokokos dortík a jáhlovou kouli. Dortík byl bezkonkurenční, koule na můj vkus méně sladká (ale já jsem maniak na sladké, jiní jistě ocení, že není přeslazená) naopak úžasně vynikla chuť jáhel. Syn si pochutnal na tyčince z jablečné dřeně s karobovou polevou.

RAW Vánoce

V tomto předvánočním čase nechybí ani nabídka raw cukroví. Sice si za něj připlatíte, ale poté můžete mlsat bez výčitek.

ČTĚTE TAKÉ:  Laktační poradna nově ve Slezské nemocnici v Opavě

Pokud vás prodejna zaujala, ale jste přespolní, využijte její e-shop.

Už jste okusili raw kuchyni? Víte, v čem spočívá a jaké jsou její přínosy?

Šéfredaktorka magazínu Provoněno. Sociální patoložka, copywriterka, milovnice hudby, běhu a sportu obecně a hlavně mamina. Ráda se zajímám o veškeré dění kolem a rozšiřuji si okruh svých vědomostí i dovedností. Doufám, že se k nám budete často a rádi vracet.

Napsat komentář

Starší příspěvky:
Italské manželství

Jana s Lukášem jsou dvě silné dominantní osoby. Ani jeden z nich neustoupí ve svých názorech a pak přicházejí hádky....

Zavřít