Exotické kávy a čaje z Bredy

oxalis_3Nevím sám, kdy a proč mě ta myšlenka napadla poprvé. Najednou tam byla. Zachtělo se mi ochutnat něco jiného než klasickou rozpustnou kávu nebo sáčkový čaj, ve spěchu připravované doma nebo v práci. A tak se stalo, že jsem jednoho dne neprošel kolem obchůdku s kávou a čajem bez povšimnutí, jako doposud, ale zastavil jsem se u pultu a začal zkoumat dózy s kávovými zrnky. Shodou okolností to byl stánek firmy Oxalis v nejnižším patře OC Breda. Od té doby jsem jeho věrným a spokojeným zákazníkem.

Ceny tak akorát

Ceny za kávy a čaje mi zpočátku, pravda, připadaly ve srovnání se supermarketem o poznání vyšší. Jak se však zakrátko ukázalo, jsou vlastně zcela adekvátní. Kvalita nabízených káv a čajů je prvotřídní a za to se vyplatí přihodit pár korun navíc. Nikdy jsem  utracených peněz nelitoval, protože to, co jsem si přinesl domů, za to opravdu vždycky stálo.

oxalis_1Život s kávou

Po prvních nesmělých pokusech naslepo, kdy jsem podle momentální nálady ochutnával kávy z Panamy, Brazílie nebo Etiopie, jsem po čase okusil i odvážnější příchutě a vůně. Mým favoritem je prozatím káva Irish Cream, které se stále nemohu nabažit. Však ji také vyzkoušejte a uvidíte sami, jak vás vtáhne.

ČTĚTE TAKÉ:  Turecký Sultan Kram

Začal jsem se postupně o kávu zajímat stále více. Kniha o kávě od Petry Veselé, kterou jsem si pořídil, je mi v tomto poznávání vynikajícím průvodcem a pomocníkem. Získal jsem přehled o nejrůznějších odrůdách kávy, způsobech pražení, receptech na její přípravu a další užitečné informace. Dalším krokem na mé kávové cestě pak byla koupě mlýnku na kávu. Elektrický musí pro začátek stačit, na ruční teď šetřím do kasičky. Ten rozdíl v chuti je přímo hmatatelný. Připravit si doma čerstvě umletou kávu z voňavých kávových zrn, se mi stalo přímo vášní a každodenním rituálem.

oxalis_2Je libo čaj?

Do světa čajů teprve pomalu pronikám. Vyzkoušel jsem namátkově jeden s názvem Taipei a byl opravdu vynikající. Nemůžu se dočkat, až se po něm doma konečně zapráší, abych si mohl do Oxalisu doběhnout pro další, nové příchutě. Opravdoví znalci i příležitostní konzumenti káv a čajů ve stánku najdou vše, co je k jejich přípravě potřeba. Plechovky na čaj, dózy na kávu, mlýnky, porcelánové i kameninové soupravy, sítka a mnoho dalšího. Dvě slečny, Verča a Gabka, které se o tento obchůdek střídavě starají, vás nenechají v případě  pochybností při výběru na holičkách. Ochotně a odborně vám vše vysvětlí a s čímkoli ohledně přípravy nápojů vám dobře poradí.

ČTĚTE TAKÉ:  Laktační poradna nově ve Slezské nemocnici v Opavě

Dostali jste také chuť?

Dostali jste také chuť na výbornou kávu nebo čaj? Tak na co ještě čekáte? Prodejna Oxalis v patře -1 OC Breda je pro vás otevřena denně od 9 do 21 hodin. Uvidíte ji, hned jak vstoupíte do obchodního centra z Nákladní ulice. Občas sice můžete narazit na delší frontu zákazníků, ale uvidíte, že chvilka zdržení za tu odměnu v podobě lahodné chuti prostě stojí.

A kam chodíte pro kávu a čaj vy? Máte tip? Podělte se s ostatními!

 

Redakční tým magazínu Provoněno. Píšeme pro vás o vaší OPAVĚ a jejím okolí.

Napsat komentář

Starší příspěvky:
Tak jde Zeit #61 – Semelová, Eichmann a žirafa

Redakce Provoněno podporuje dobrovolně tento Youtube pořad, protože je vtipný a vždy nějak pobaví. Budeme rádi, když Tak jde Zeit...

Zavřít