I zmoklé čarodějnice mohou létat

Možná i Vy bydlíte tam, kde se oslavuje upalování čarodějnic. Tentokrát jsme se s holkama domluvily, že si vyrobíme kostýmy, nachystáme metly a sejdeme se na hřišti.

Každý přidal ruku k dílu

I zmoklé čarodějnice mohou létatA protože všechny máme rodiny a naše děti se na nás dívaly rozzářenýma očima, zapojily jsme je do toho taky. I malého Kubíka, kterému je teprve rok. Byl kouzelný. Všechny děti byly kouzelné. Celý týden jsme pro ně vymýšlely program a soutěže, aby je to bavilo. Také naši chlapi se aktivně zúčastnili příprav. Na starost si vzali postavení vatry, limo, dobrůtky pro děti, jídlo. A hlavně bečky piva.

Od úterý pršelo a my upírali zraky k obloze ve snaze je přimět přestat pršet. Nevím, jestli to byla náhoda, nebo naše prosby, ale pršet skutečně přestalo. Hřiště sice bylo podmáčené, ale gumáky to spraví. Naštěstí dřevo bylo celou dobu schované, tak jsme měli jistotu, že vatra bude. Na tu se všichni moc těšili. Ale pro jistotu přišli naši dobrovolní hasiči, manželé. Sice nevíme, co víc mají v úmyslu hasit, zda požár, či žízeň, ale jsou tu. Kluci naši. Konečně se děti dočkaly.

čarodějniceA už je to tady!

Všichni jsme se shromáždili před brankou hřiště. Zazněl z beden skřehotavý smích a pro nás to je signál. “Hurá, hurá,” křičíme a společně vbíháme na hřiště s košťaty. Ovšem jsou tu některé moderní čarodějnice, které přiletěly na starších typech vysavačů, jiné zvolily klasická košťátka a některé se přesouvají na těžko popsatelných strojích. A také jsou tu už první pády. Ono mokrá tráva dělá hotové divy. A na zemi se válejí nejen naši malí prckové, ale i vysloužilé čarodějnice. Naštěstí se to obešlo bez zranění. Jen některé si asi hned tak nesednou.

A naši chlapi už se válejí smíchy a volají, “To máte, ale vyprášené kožichy, že?” Velice vtipné, ale my to bereme s humorem, však proto jsme to dělali. Všichni se vydováděli a domů si hrdě odnášíme průkazy s oprávněním létat na koštěti povoleno. Vatra klidně dohořívá a my jsme rády, že nás letos zase nestihli upálit. Snad příště…

Těšíte se na letošní pálení čarodějnic? Budete také startovat své koště?

Napsat komentář

Starší příspěvky:
Co je doma, to se počítá

Určitě to znáte, při zařizování nového bydlení objedete všechny velké i menší obchody v úzkém i širokém okolí, někam se...

Zavřít