Joy Run – závod, který spojuje

V sobotu 23. dubna proběhl v opavských Městských sadech druhý ročník netradičního běžeckého závodu s názvem Joy Run. Nešlo o obyčejný závod medailechtivých běžců, nýbrž o závod asistovaný. A bavili se nejen sportovní nadšenci.

Běh pro dobrou věc

Ne každý závod je o tom, jak rychle doběhnete do cíle, nebo jestli dosáhnete na medaili. Jsou i závody, které mají vyšší poslání, než jen zpocené triko a nejlepší čas. Jedním z nich je právě Joy RunSmysluplná zábavně-sportovní akce, kterou sympatická pořádá parta mladých lidí z Opavy.

Poslání Joy Runu, není to jen závod

Joy Run 2016 - OpavaJoy Run dává příležitost, zúčastnit se běžeckého závodu, i dětem a mladým lidem, kteří by jinak závodit nemohli. A nejen to. Celý den provází bohatý doprovodný program, různá hudební a taneční vystoupení a spousta jiných zábavných aktivit. Cílem celé akce je zejména zapojení mladých lidí s handicapem a jejich rodin do společnosti “zdravých” vrstevníků tak, aby se spolu mohli bavit a trávit volný čas aktivně.

Jelikož se jedná o dobročinnou akci, dalším cílem bylo získání finančních prostředků na nákup speciálního sportovního vozíčku, který bude po zakoupení věnován jedné z neziskových organizací, která pomáhá právě handicapovaným.

A jak asistovaný závod probíhal?

Celkově se běželo ve 4 kategoriích (závod škol, společností, sportovních klubů a nakonec i závod pro veřejnost). Každý z více než 60 týmů běžel se speciálně upraveným vozíčkem, na kterém seděla jedna z hvězd závodu. Úkolem bylo zdolat společně 4 závodní okruhy, tedy cca 6 km. Čas v cíli však nehrál žádnou roli, vítězem se stal každý, kdo se závodu zúčastnil a udělal tak něco pro sebe i děti se znevýhodněním. Odměnou byla všem doběhnuvším památeční medaile a jistě i hřejivý pocit u srdce.

Za rok se budeme opět těšit na bezva akci

Kdo se nestihl zaregistrovat, nebo o akci nevěděl, nemusí smutnit. Stejný závod se bude konat i 21. května 2016 v Olomouci. A jelikož byl druhý ročník ještě úspěšnější než první, jistě se příští rok dočkáme třetího pokračování. Svůj tým snad tentokrát sestaví i redakce Provoněno.

Účastnili jste sobotního závodu? Líbí se Vám jeho myšlenka?

Napsat komentář

Starší příspěvky:
RECENZE: Pokračování pop-punkové legendy

Kanadská kapela Simple Plan přichází po pěti letech s novým studiovým albem s názvem Takin One for the Team. Nejnovější LP se...

Zavřít