Novinka: Kávový seriál

V poslední době v Opavě, ale také v jejím blízkém okolí, začalo fungovat mnoho nových podniků. V redakci Provoněno se nyní zaměříme na kavárny. Chceme Vám tak pomoci zorientovat se a vybrat si vhodnou kavárnu k návštěvě.

Kávový seriálCo a jak?

Každý týden na našem webu zveřejníme recenzi náhodně vybrané opavské kavárny. Budeme přitom vycházet z poznatků a pocitů přímo z osobní návštěvy kavárny. Hodnotit budeme pomocí „plus“ a „mínus“. Na závěr každému podniku udělíme známku jako ve škole – za jedna dostanou nejlepší a za pět snad nikdo.

Posuzovat budeme:

Dostupnost
Do kaváren budeme vždy cestovat pěšky či městskou z Horního náměstí. Můžete si tak udělat představu, kam zajít na „rychlokafe“ nebo kam zabrousit na neuspěchanou nedělní kávu.

ČTĚTE TAKÉ:  Rodinná kavárna Mrňouskov

Prostředí
Budeme hodnotit vybavení, pořádek atd. Přiznáváme, že tato část recenze bude do jisté míry subjektivní, ale i tak Vám může pomoci udělat si „obrázek“. Zjistíme také odkud budete odcházet s „vůní“ cigaretového kouře na oblečení.

Kávový seriál - kafe v OpavěObsluhu
Zde se zaměříme na ochotu, rychlost, ale třeba také na úsměvy a znalost sortimentu.

Kávu
Milujeme kafe! Zjistíme, kde si s chutí vypijete šálek dobrého cappuccina či espressa, ale také kde můžete zajít na opravdu kvalitní výběrovou kávu.

Dobrotky
Ochutnáme za Vás a moc rádi. Očíhneme jak velký výběr dobrotek kavárny nabízí. Plusy mohou podniky nasbírat také za nabídku „moderních“ zákusků, například RAW, vegan, bezlepek a jiné. Budeme preferovat domácí kvalitní výrobu.

ČTĚTE TAKÉ:  Rodinná kavárna Mrňouskov

Ceny
Určitě občas rádi pozvete rodinku na kafe a dortík. Poradíme, kde Vaše peněženka nebude plakat.

Podmínky
Zkrátka nepřijdou ani rodiče a majitelé psů. Ve všech kavárnách zjistíme, jestli jsou nebo nejsou baby- a dogfriendly.

Kde to máte rádi Vy? Navrhněte nám kavárny, které bychom mohli navštívit. Pozvěte nás třeba i do svých podniků.

Redaktorka magazínu Provoněno. Analytička médií, aktivní maminka na mateřské a studentka univerzity. Milovnice psů, výběrové kávy, kvalitního jídla a cestování.

Napsat komentář

Starší příspěvky:
Z pohádky do pohádky 2.část

Na světě existuje velké množství lokalit, které jsou zajímavé a poutají pozornost filmových štábů. Můžeme být patřičně hrdí na to,...

Zavřít