RECENZE: Kdo povstane jako vítěz?

Kdo je lepší Batman, nebo Superman? To je otázka, která se stala předmětem milionů diskuzí mezi komiksovými fanoušky celého světa. Odpověď přinese, v průběhu března, filmová společnost Warner Bros ve spolupráci s DC comics.

Hvězdné herecké obsazení

Pod režisérskou taktovkou Zacka Snydera vzniká dílo plné akčních scén, nejmodernějších technologií a superpočítačů doplněné skvělou hudbou Hanse Zimmera má v sobě zkrátka vše, co byste od filmu s danou tématikou mohli očekávat. Děj pozvolna navazuje na příběh supermanského filmu „Muž z oceli“ (2013), kde se objeví záběry ze Supermanova souboje s generálem Zodem. Událost je teď však zobrazena ze zcela nového pohledu, kdy je důraz kladen na škody, které byly během duelu způsobeny. Nechybí zde ani postava Clarkovi (Henry Cavill) lásky Loise, která má v příběhu zásadní roli.

Batman

Na své si přijdou i fanoušci stojící na Batmanově (Ben Affleck) straně barikády, můžeme se znovu podívat na sled okamžiků, které stály za jeho zrodem a najdeme zde i lehčí spojitost s „Temným rytířem“ (2012). Celá postava je pojata ze zcela nového psychologického úhlu, což jen zdůrazňují vidiny, jenž se mu zjevují. Za zmínku stojí také několik sarkastických scén s Bruceovým komorným Alfrédem, které ději přidávají na atraktivnosti.

ČTĚTE TAKÉ:  Hra Pokemon GO. Hrajete i v Opavě?

Vzájemná nevraživost obou superhrdinů, vzniklá použitím rozdílných metod v boji proti zločinu, posilována intrikářem Luxem Luthorem (Jesse Eisenberg) vrcholí závěrem filmu, kdy proti sobě stanou tváří v tvář. Zde jsou naplno viditelné všechny jejich slabiny i výhody, kterých mohou v zápasu využít.

Ženský element?

Zajímavou zápletkou mimo hlavní děj je bezpochyby výskyt Wonder Woman (Gal Gadotová), která se jakoby mihne v pozadí, aby získala a zničila důkazy o své existenci. Nakonec však při finálním souboji zaujme podstatnou roli a zároveň slouží scénáristům, jako motiv pro další pokračování. Na konci filmu padne zmínka o svolání takzvané Ligy neohrožených, ve které by se měli objevit i další hrdinové z komiksových příběhů od DC (například Flash). Vznikne tak crossover, který by se dal srovnávat s filmy Avengers od konkurenčního Marvelu. První společný film by se měl dostat do kin v roce 2017.

ČTĚTE TAKÉ:  Sladká kavárna Bon Bon

Hodnocení autora: 7/10 – Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti

Profil filmu: Česko-Slovenská filmová databáze

Snímek Batman versus Superman můžete v kinech navštívit až do poloviny dubna 2016 a to buď v klasické 2D, či 3D formě.

Jak se líbil?

Již od útlého věku se věnuji vlastní tvorbě, psaní povídek a kratších románů. Na střední škole jsem studovala fotografii. V současné době navštěvuji VOŠ v oboru informatiky. Ve volném čase mimo psaní a fotografování, se věnuji grafické tvorbě a designu.

Napsat komentář

Starší příspěvky:
Geocaching kvete i v Opavě (2. část)

A jsme tu opět s oblíbeným geocachingem. Počasí už láká ven čím dál víc a geokačeři vylézají ze svých ulit. Ti...

Zavřít