Když se ztratí pes

Co dělat, když se Vám ztratí pejsek? Hlavně nepanikařit a udělat vše proto, aby se našel. Zde máte stručný popis, jak situaci efektivně řešit.

Jak postupovat?

V první řadě neprodleně informujte městský úřad a městskou policii ve vašem městě. Vyplatí se informovat také okolní obce či města. Požádejte o oznámení na městském webu, v městském zpravodaji, obecním rozhlase, místní TV atd. Můžete kontaktovat rozhlasovou stanici Play.cz a moravskoslezskou televizi Polar.

Hlavně rychle

ztrata_psaIhned obvolejte útulky v okolí. V Opavě máme útulek jen jeden, kontakt na něj naleznete zde. Pozor, nestačí se podívat na web útulku na fotky odchycených psů, stránky nejsou denně aktualizovány. Do útulku zavolejte a zároveň pošlete e-mailem fotku a veškeré údaje o vašem psovi. Myslete na to, že v útulku nepracuje pouze jedna osoba, nebojte se zavolat i druhý den. Umístěte inzerát na weby a fb stránky. Velmi účinné je také vylepení letáčků v místě ztráty a na veřejných místech, jako jsou zastávky, obchody, zverimexy, veteriny, atd. Pravidelně kontrolujte internetovou inzerci, zda už někdo vašeho pejska nenašel.

ČTĚTE TAKÉ:  Žlutá stužka na vodítku

Třeba pomohou i sousedé

Poproste sousedy, aby se podívali do svých zahrad, zahradních domků, garáží, atd. Psa tam mohl kdokoli nechtěně zavřít. Buďte opatrní na bazény a jezírka, hodně zvířat končí pod jejich plachtami. Zkuste „odchytit“ pošťáky, psa mohli zahlédnout třeba i u někoho na zahradě.

Pozor na myslivce!

V případě, že se pes zatoulal v lese nebo na polích, oznamte to mysliveckému spolku. Myslivecká stráž má totiž právo psy a kočky střílet! Bohužel, se může také stát, že se váš pejsek zranil. Obvolejte proto veterinární kliniky. Kontakty na kliniky v moravskoslezském kraji zde.

ČTĚTE TAKÉ:  Obézní mazlíček

Nalezen!!!

Pokud se Vám ozve nálezce, nezapomeňte mu nejen poděkovat, ale také mu uhradit výdaje spojené s péčí o vaše zvíře – veterinární péči, krmivo, atd. V případě, že pes pobýval v útulku nechte jej zkontrolovat veterinářem – v útulcích se přenáší nákazy a paraziti.

Za psa nese plnou zodpovědnost jeho majitel. Pokud při svých toulkách způsobí někomu dalšímu škody, musíte je uhradit. Měli byste mít na paměti, že se jedná o vašeho psa. Z velké části tak záleží právě na Vás, jestli se najde nebo ne.

Podrobný postup při ztrátě psa naleznete na tomto odkazu: Ztráta psa.

Už se Vám někdy pes ztratil? A našel se?

Redaktorka magazínu Provoněno. Analytička médií, aktivní maminka na mateřské a studentka univerzity. Milovnice psů, výběrové kávy, kvalitního jídla a cestování.

Napsat komentář

Starší příspěvky:
Tak jde Zeit #95 – Nechte si své Kidy

Redakce Provoněno podporuje dobrovolně tento Youtube pořad, protože je vtipný a vždy nějak pobaví. Budeme rádi, když Tak jde Zeit...

Zavřít