Kluziště u Hlásky: Na 40 dní

Plocha velikosti 12 x 18 metrů bude po více než 40 dní sloužit široké veřejnosti, dopoledne především opavským mateřským a základním školám, které mají vstup zdarma. Pořadatelé chystají doprovodný program, jako je například diskotéka na ledě či soutěže pro děti.

„Bruslení nezkazí ani případné teplé počasí, protože povrch kluziště je umělý se speciální emulzí, která vydrží i do vyšších teplot,“ upozorňuje Martin Žižlavský, který stojí za organizací akce. „Můžete si přinést své vlastní brusle, ale k dispozici bude také několik párů k zapůjčení. U kluziště budou umístěny stánky s občerstvením,“ dodává.

ČTĚTE TAKÉ:  Opavská vinná stezka

„Jsme rádi, že i v době, kdy se v centru města toho tolik neděje, zde budeme mít atrakci, která střed města oživí. Kluziště určitě nabídne zajímavé využití volného času nejen pro děti,“ doplňuje Jana Foltysová, vedoucí kanceláře primátora.

Kluziště bude fungovat od 12. ledna do 22. února. Jeho výstavbu podpořilo statutární město Opava. Provoz bude částečně uhrazen z listopadového prodeje punče.

ČTĚTE TAKÉ:  Výstava: Katastrofy lidského těla

zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/politika/obce-volicum/Opava-U-Hlasky-vyroste-na-mesic-kluziste-415296

Redakční tým magazínu Provoněno. Píšeme pro vás o vaší OPAVĚ a jejím okolí.

Napsat komentář

Starší příspěvky:
Exotické kávy a čaje z Bredy

Nevím sám, kdy a proč mě ta myšlenka napadla poprvé. Najednou tam byla. Zachtělo se mi ochutnat něco jiného než...

Zavřít