Nedobrovolné stěhování

Moje sousedka Radka už pár dní chodila jak tělo bez duše. Několikrát jsem na ni musela promluvit, než vůbec zaregistrovala, že je někdo v její blízkosti. Pozvala jsem ji na kávu a povídám ji. “Vůbec tě nepoznávám, děje se něco?” Nejprve zavrtěla hlavou, ale pak odpověděla. “Potřebuji si s někým popovídat, dostat to ze sebe ven.” Tvářila se hrozně vážně. “Tak zlé to snad nebude,” povzbudivě se na ni usměji. V duchu jsem ji však držela palečky, ať jí trápí cokoliv.

Rodinu si hold nevybíráme

Mluviti stříbro...Maminka jejího manžela je vdova už spoustu let. Po čase si našla přítele, který se k ní nastěhoval. S ním vycházejí vcelku dobře. On však z prvního manželství má dospělého syna. S ním ale společnou řeč nenašli, nebaví se spolu. “Není o čem”, říká a dodává: “Nemám potřebu ho zahrnovat do svého života.” Radka bydlí v panelákovém bytě, který patří právě manželově mamince. Byt si opravili podle svého.

ČTĚTE TAKÉ:  Opavský bezdomovec

Jednou pohár přeteče

S rodinou je někdy křížRadčin manžel je taková tichá voda. Nikdy toho moc nenamluví a rozhovor s ním je spíš monologem. Jednou byli pozváni na oběd k jeho rodičům. Neřekla, co přesně se stalo, nebo co bylo příčinou jejich sporu, ale byla to prý velká slovní přestřelka. Jejího klidného tichého manžela rozhodili natolik, že vybuchl a od plic řekl svůj názor. Někdy se říká “mlčeti zlato,” a tady by to zřejmě bylo na místě. Ale znáte to, problémy, které se hned neřeší se kupí a kupí až to člověk neunese a vybuchne. Jako v případě Radčina manžela.

ČTĚTE TAKÉ:  Trochu zbrklé poprvé

Co tě nezabije

Nedobrovolné stěhováníA jaký je závěr? Z bytu se musí vystěhovat do měsíce a to i přes to, že si ho spravili. Musí si najít něco jiného k bydlení. A kdo bude bydlet v jejich bytě? Můžete hádat. Přece syn přítele manželovy maminky. Teď si Radka vyřizuje úvěr a hledá malý domek, který by jim říkal pane. Radka je silná osobnost a tohle ji prý rozhodně nezlomí, ale spíš naopak posílí. S manželovou maminkou přestali mluvit, ale Radka říká, že za čas, až to přebolí, odpustí jim a usmíří se. Když ne s jejím přítelem, tak s ní ano.

Redakční tým magazínu Provoněno. Píšeme pro vás o vaší OPAVĚ a jejím okolí.

Napsat komentář

Starší příspěvky:
Chutně a zdravě s opavským Květem lotosu

Zajímáte se o zdravou či dokonce živou stravu, záleží vám na tom, co jíte, nebo chcete objevit nový způsob stravování?...

Zavřít