Nová koupelna

Alenka se svým přítelem už delší dobu přemýšlejí, že budou bydlet spolu. Našli si malý byt v jednom paneláku a začali si vyřizovat úvěr. Vše šlo jak po másle a zanedlouho se skutečně do nového bytu nastěhovali. Nic tam nebylo a tak si nechali udělat kuchyňskou linku na míru a do ložnice vestavěné skříně.

Hurá do nového

V koupelně sice byly nové kachličky, ale ty rozhodně neladily s Alenčinou představou. Spolu s přítelem je odstranili a našli firmu, která jim novou koupelnu udělá. Měli i své vzorníky, podle kterých si vybrali kachličky, vanu i umyvadlo. Jako zálohu zaplatili dvacet pět tisíc korun a dostali potvrzení o zaplacení.

ČTĚTE TAKÉ:  Oslava, velké pátrání a ještě větší mlsání

A čas běží…

koupelna_2Čas běžel a stále se nic nedělo. Vždy, když volali majiteli firmy, měl připravenou výmluvu. Jednou byl pracovně v zahraničí, jindy zásilku spletli a musel ji poslat zpátky. Pak přijel s kachličkami, které si vůbec neobjednali.

“Moc se omlouvám, zásilku přebíral můj kolega,” říká a ještě dodává: “Hned to napravím do týdne se ozvu.”

Jo týden, ale zapomněl říct který. Po dvou týdnech opět stejná písnička. Zase zbytečné volání, protože měl pokaždé nějakou odpověď. Po asi čtyřech měsících a hodně provolaných minutách začala být Alenka lehce nervozní. To už manžel po něm začal požadovat vrácení zálohy. A to narazil. Nejprve sliby, že to vrátí, pak je v zahraničí a nakonec se z mobilu ozývalo “nedostupný”.

ČTĚTE TAKÉ:  Tchýně, ty má každý rád

koupelna_1Řešení na dně lahve

Po menším pátrání zjistili, že je v léčebně pro alkoholiky. Ovšem firma mezitím zkrachovala a majitel se dušoval, že jakmile ukončí léčbu, peníze jim vrátí z nějakých fondů. Ano, léčbu dokončil, ale přestal s nimi komunikovat, nezvedal mobil a nakonec číslo přestalo existovat. Své peníze už zpátky nikdy nedostali. Smířili se s tím, že naletěli a přišli o peníze. Dnes už mají koupelnu hotovou a na jistého podnikatele se snaží zapomenout.

Redakční tým magazínu Provoněno. Píšeme pro vás o vaší OPAVĚ a jejím okolí.

Napsat komentář

Starší příspěvky:
Obézní mazlíček

Určitě si mnoho z Vás dalo předsevzetí shodit těch pár vánočních kil. Sportujete, jíte zdravě a dodržujete pitný režim. Napadlo...

Zavřít