Opavská vinná stezka

Jistě mnozí z vás neodolali a v pátek, na apríla, vyrazili do ulic Opavy projít Opavskou vinnou stezku. My jsme se účastnili také.

vinná stezkaMy máme rádi víno

Vinná stezka se v Opavě konala již po druhé a zdá se, že se těší čím dál větší oblibě. Dveře podniků zapojených do akce se degustátorům otevřely v 18 hodin. Zastávek, kde mohli vinní turisté ochutnat vzorky nejrůznějších vín, bylo hned 8. Počátek stezky si mohl každý zvolit, kde chtěl. Degustační vzorky se cenově pohybovaly od deseti do třiceti korun.

Kráčeli jsme stezkou vinnou

vinna_stezka_3Naše první kroky vedly do Vinotéky u Čárečky na Krnovské ulici, zde jsme „vyfasovali“ mapku, ochutnali prvních pár kousků, ďobli kousek sýra a pokračovali dále.
Z kopce jsme došli na ulici Rybářskou do Prodeje sudových vín – musíme podotknout, že tento podnik byl na stezce největším zklamáním. Obsluhující pán na nás nepůsobil vůbec dobrým dojmem a tak jsme se nezdrželi dlouho.
Svižným krokem jsme se přemístili do OC Breda do prodejny Víno & Destiláty.  Jako jediná prodejna z těch, které jsme stihli navštívit, měli vína vychlazená. Erudovaný personál, dokázal vína poutavě odprezentovat a v nabídce měli také sekty – byla to naše nejdelší zastávka.
Později jsem došli do prodejny Art Magnus na Pekařské ulici. Opavské Horní náměstí bylo vylidněno, ale Pekařská žila. Lidé se zdržovali se sklenkami nejen uvnitř prodejny.
Poslední zastávku jsem absolvovali ve Vinotéce U Sudu na Hrnčířské ulici. Tady nás učarovalo víno s názvem Samotář.

ČTĚTE TAKÉ:  S Indiány z pohádky do pohádky

OpavaZa naší skupinku musíme říct, že jsme si večer moc užili a vína nám chutnala téměř všechna. Bohužel, jsme nestihli navštívit Kašpárkovu Hasičárnu, Gustissimo a Gastrocentrum SLU. Nějak jsme se přecenili a je dobře, že jinam už jsme nedošli.

V příštím roce strategicky naplánujeme svou trasu a hlavně ochutnávky tak, abychom stezku prošli celou.

ČTĚTE TAKÉ:  Joy Run - závod, který spojuje

Jak jste první duben strávili vy? Pokud jste letos stezkou neprošli, příští rok si akci jistě nenechte ujít.

Redaktorka magazínu Provoněno. Analytička médií, aktivní maminka na mateřské a studentka univerzity. Milovnice psů, výběrové kávy, kvalitního jídla a cestování.

Napsat komentář

Starší příspěvky:
Sladká kavárna Bon Bon

V posledním březnovém týdnu jsme pro vás navštívili milou kavárničku, která se nachází kousek od Horního náměstí. Bon Bon Dostupnost...

Zavřít