Opavské běžecké akce ve znamení Vánoc

Vánoce se kvapem blíží, cukroví se hromadí v krabicích, kapr už se nemůže dočkat, až si zaplave ve vaší vaně a váha se bojí, kolik vám tam po svátcích bude muset přihodit. Pokud nechcete opět trpět výčitkami svědomí z nechtěně nabraných dekagramů, obujte své oblíbené běhačky a vyrazte nejen do opavských ulic.

Opavské běžecké akce ve znamení VánocVánoční běh – závod

V neděli 20.12.2015 se uskuteční již 42. ročník tradičního závodu s názvem Vánoční běh, který pořádá organizační tým spolku Běh Opava. Startovat se bude v 10 hodin u brány Školního statku na ulici Englišova. Základní trať je dlouhá 4,7 km, pouze závodníci do 15 let budou závodit na kratší distanci. Můžete se pokusit překonat osmnáctiletý traťový rekord Petra Mikesky (14:01).

Startovné je symbolických 20 Kč, žáci a žákyně zaplatí pouze 10 Kč. Pro první tři doběhnuvší budou připraveny ceny od sponzora závodu Nord Service s.r.o. Ostatní závodníci mají šanci vyhrát jednu z losovaných cen.

ČTĚTE TAKÉ:  Kdo vás bude provázet opavským sportem?

Jedná se o předposlední závod sezóny, tak určitě přijďte.

Pohodový vánoční běh údolím Moravice

Přijďte za závodem i příjemným setkánímDalší akce je nezávodní, nýbrž tzv. na hlad. Jedná se o tradiční vánoční výběh údolím Moravice z Melče do Opavy s mottem: „Před vánoční žranicí proběhni se vánicí – bláticí“. Je to jedinečná příležitost setkat se s našimi běžeckými kolegy z Opavy a blízkého okolí a v pohodovém tempu si spolu zaběhnout cca 20 km. Případně kratší variantu (6 km), navíc se můžete připojit kdykoli při cestě.

Sraz je na Štědrý den kolem osmé hodiny na autobusové zastávce Opava Hradecká, autobus do Melče vyjíždí v 8:12. Z Melče se bude vybíhat v 8:45 k soutoku melčského potoka a Moravice a dále do Hradce nad Moravicí. Zde se v hospodě Na poště bude čekat na poslední běžce a v 11 hodin se bude pokračovat od firmy Brano po hlavní cestě až do Opavy. Nesmí chybět ani pietní zastávka u břízy na počest Stanislava Mikesky a jeho ženy. Cílem je benzinová stanice na Hradecké ulici. Po doběhnutí všech zúčastněných propukne zlatý hřeb výběhu v podobě slavnostního přípitku zde zakoupeným sektem.

ČTĚTE TAKÉ:  Geocaching kvete i v Opavě (1.část)

A co vy? Zúčastníte se? Nebo budete raději v teple čekat na zlaté prase?

Šéfredaktorka magazínu Provoněno. Sociální patoložka, copywriterka, milovnice hudby, běhu a sportu obecně a hlavně mamina. Ráda se zajímám o veškeré dění kolem a rozšiřuji si okruh svých vědomostí i dovedností. Doufám, že se k nám budete často a rádi vracet.

Napsat komentář

Starší příspěvky:
Nedobrovolné stěhování

Moje sousedka Radka už pár dní chodila jak tělo bez duše. Několikrát jsem na ni musela promluvit, než vůbec zaregistrovala,...

Zavřít