Oslavme svátky v míru a štědrosti

Venku to na zimu nevypadá, přitom jsou Vánoce ani ne za dveřmi, ale v chodbě. Všichni šílí, na poslední chvíli shánějí dárky, protože se jim pořád zdá, že je toho málo. Spousta lidí je otrávených – hlavně ať už je to volno! Ženy řeší cukroví, čistá okna. Děti už pilně studují televizní program a chlapi se nemohou dočkat pořádného salátu. Ne každý má takové štěstí prožívat obyčejný předvánoční čas.

Oslavme svátky v míru a štědrostiVánoce pro psa

Možná to bude znít jako vánoční klišé, ale aspoň jednou v roce, na Štědrý den, bychom mohli být všichni nezištně štědří. Zpříjemněme vánoční čas také čtyřnohým chlupáčům. A to jak těm, které máme doma, tak němým tvářím v útulcích.

ČTĚTE TAKÉ:  Chutně a zdravě s opavským Květem lotosu

Naši „rozmazlenci“

Mysleme na to, že veškerý stres, který v těchto dnech zažíváme, se na naše mazlíčky přenáší. Na naše nálady nejčastěji reagují psi a kočky. Vánoce jim však můžeme zpříjemnit. Věnujme se jim a buďme na ně milí. Hromadné rodinné veselí se spoustou alkoholu nemusí, především psi, dobře snášet. Varujte své veselé známé, ať pejska zbytečně nevybízejí k aktivitě, nekrmí ho tajně pod stolem cukrovím nebo ať jej „nepusinkují“, když si zrovna vychutnali vaječný koňak.

ČTĚTE TAKÉ:  Laktační poradna nově ve Slezské nemocnici v Opavě

Myslete o Vánocích i na němé tvářeVděční útulkáči

Pokud budete mít pocit, že chcete pomoci také osamělým zvířatům, neváhejte. V Opavě je městský útulek. Najdete ho kousek od „Sadráku“ naproti krytým tenisovým kurtům. Pracovníci útulku i pejskové jistě ocení, když jim donesete mlsky, psí kosmetiku, hračky a vodítka apod.

A co vy? Cítíte o Vánocích větší potřebu pomáhat nejen svým bližním? Pochlubte se nám svými dobrými skutky.

Redaktorka magazínu Provoněno. Analytička médií, aktivní maminka na mateřské a studentka univerzity. Milovnice psů, výběrové kávy, kvalitního jídla a cestování.

Napsat komentář

Starší příspěvky:
Opavské běžecké akce ve znamení Vánoc

Vánoce se kvapem blíží, cukroví se hromadí v krabicích, kapr už se nemůže dočkat, až si zaplave ve vaší vaně a...

Zavřít