Geocaching kvete i v Opavě (2. část)

A jsme tu opět s oblíbeným geocachingem. Počasí už láká ven čím dál víc a geokačeři vylézají ze svých ulit. Ti nejvěrnější samozřejmě loví i v zimě. Pojďme se společně vydat za nějakou tou opavskou keškou. Začneme nejdříve jednoduchou skrýší, složitější si necháme zase na příště.

Jen GPS mnohdy nestačí, musíte mít taky Filipa

Geocaching kvete i v OpavěJak už jste se mohli dočíst minule, nejjednodušší kešky jsou tzv. tradiční. Schovaná schránka se nachází přímo na uvedených GPS souřadnicích. Takovou budeme hledat dnes spolu. Na složitější se podíváme zase někdy jindy.

Vyšší level jsou Multi cache (multiny), kde na definovaných souřadnicích naleznete první skrýš, která vám napoví, kde hledat finální kešku. Většinou musíte splnit nějaký úkol, vyluštit šifru, nebo se k ní dostat přes další stage (skrýše).

Mystery cache (mysterky) mají také složitější průběh. První souřadnice vás zavedou do blízkosti kešky, ale abyste jí našli, musíte opět splnit nějaký úkol (zjistit nějaké informace, vyluštit hádanku nebo šifru apod.).

Kdo hledá s námi, najde

Jak jsem slíbila, pustíme se spolu do hledání tradiční, jednoduché, kešky. Vybrala jsem pro vás jednu opravdu snadnou. Jmenuje se „Cukrovar“ a nachází se na Palhanci v blízkosti, kdo by to byl řekl, cukrovaru. Přesné GPS souřadnice tu nemohu zveřejnit, ty jsou určené pouze pro registrované uživatele. Takže pokud jimi ještě nejste, zaregistrujte se zde, vyhledejte kešku podle názvu a můžeme pokračovat. Po zadání GPS souřadnic zjistíte, že se v blízkosti kešky nachází parkoviště, kde můžete odstavit své geovozidlo i zastávka MHD (autobus č. 216), pokud jste zastánci hromadné dopravy. A pro cyklisty je nedaleko cyklostezka, která vede do Krnova. Můžete tak spojit výlet do sousedního města s odlovem této kešky.

ČTĚTE TAKÉ:  Kdo vás bude provázet opavským sportem?

Geocaching

Když nás souřadnice dovedou na místo, pořád ještě nemáme vyhráno. I sebelepší zařízení nám neřekne, kde přesně se krabička nachází. Proto musíme použít chytrou zašifrovanou nápovědu (viz foto), kterou najdeme na oficiálních stránkách nebo v mobilní aplikaci v popisu kešky. V tomto případě je to slovo „geoobjekt“. Docela mazaná nápověda, protože geobjektem může být v podstatě cokoli, na/v čem je umístěná keška.

ČTĚTE TAKÉ:  Březnová termínovka - Opava a okolí

Geocaching v Opavě

Zkušenější kačeři už vědí, že to může být strom, sloup veřejného osvětlení, zábradlí, lavička nebo třeba zamaskovaná díra v zemi.

Geocaching v Opavě

Jelikož je tato keška opravdu jednoduchá a my už jsme jich pár našli, tak nám nedala moc práce. Samozřejmě vám nemohu říct, kde přesně se skrývá, ale možná vám napoví přiložená fotografie s konkrétní krabičkou. Po nálezu se nezapoměňte zapsat do logbooku a následně i v aplikaci/na stránkách. Pokud kešku najdete, jistě tam potkáte i náš zápis z 25.3.2016 11.33 hod 🙂

Tak šťastný lov.

První část tohoto článku

Tak co? Podařilo se vám kešku najít?

A chcete se příště pustit do nějaké obtížnější?

Šéfredaktorka magazínu Provoněno. Sociální patoložka, copywriterka, milovnice hudby, běhu a sportu obecně a hlavně mamina. Ráda se zajímám o veškeré dění kolem a rozšiřuji si okruh svých vědomostí i dovedností. Doufám, že se k nám budete často a rádi vracet.

Napsat komentář

Starší příspěvky:
Kdo by nechtěl kvalitní a pohodlnou postel z masivu

Vrátili jste se z luxusní dovolené, kde jste bydleli v tradičním bungalovu a spali na postelích vyrobených z bambusových kmenů?...

Zavřít