Pomocníci pro posílení imunity

Ať už je venku jakékoliv počasí, naše imunita dostává každý den zabrat. Někdy je venku hezky, ale zrovna potkáme kolegyni či kolegu v práci s rýmou, nebo je škaredě a chladný vzduch nedělá dobře našemu krku, až začne kašel a nezbývá, než se začít léčit. Tomuto ale můžeme předejít a nemuseli bychom být tak často nemocní, kdybychom pravidelně užívali různé vitamíny, minerály a jedli dostatek ovoce a zeleniny, kde je vitamínů zastoupen hojný počet.

Jak posílit imunitu?

Pomocníci pro posílení imunityNedá se jednoznačně říct, že by se naše imunita zlepšovala pouhým přísunem vitamínů. Pravda je taková, že pro obranyschopnost musíme něco dělat i my. Měli bychom upravit naši výživu, být fyzicky aktivní a snažit se otužit naši imunitu. Jakmile dodržujeme alespoň z části následující, musíme do našeho jídelníčku přispět vitamíny.

ČTĚTE TAKÉ:  Kdo by nechtěl kvalitní a pohodlnou postel z masivu

Probiotika

Přísun vitamínů v podobě citrusových plodů nám sice dodá energii a posílí imunitu, ale důležitý je i vnitřní stav našeho organismu. Proto bychom měli zpočátku užívat i probiotika, které nám podpoří střevní mikroflóru, tedy budeme lépe trávit a vitamíny se budou lépe vstřebávat.

Pomocníci pro posílení imunityEnzymy

Enzymy jsou hlavní postavou v našem imunitním systému. Dokáží zvýšit naši obranyschopnost, když například vyběhneme v zimě pouze v tričku, když jdeme s odpadky. A naopak, enzymy dokáží naši imunitní aktivitu snížit, pokud to není potřeba. Například, když sedíme doma v teple po úspěšném pracovním dni. Někdy se nám může zdát, že naše imunita takzvaně „kolísá“, často jste nemocní, nemoc se vám vrací a doplňováním samotných vitamínů vám imunitu nezvedá. Proto si můžete pomoci, stejně jako u vitamínů a probiotik, užívat enzymy v podobě tablet. Jedním z takových léků je například Wobenzym, který se doporučuje užívat zejména starším lidem, kteří mají sníženou imunitu.

ČTĚTE TAKÉ:  Zatočte s jarní únavou

Vitamíny

Vhodné je mimo ovoce užívat vitamíny i v podobě tablet. Nedoporučuje se ale užívat pouze vitamíny, protože samotný vitamín v tabletě vyžaduje i minerály, které podpoří navázání a vstřebání do organismu. Nejlépe zvolte takovou kombinaci vitamínů, které vaše tělo potřebuje. Jestliže jste hodně unavení, sáhněte po kombinaci vitamínů se zinkem, hořčíkem nebo další varianty, které najdete v obchodě či lékárně.

Býváte často nemocní? Nebo máte svůj recept, jak zimu překonat ve zdraví?

Poraďte nám!

Redakční tým magazínu Provoněno. Píšeme pro vás o vaší OPAVĚ a jejím okolí.

Napsat komentář

Starší příspěvky:
Trochu zbrklé poprvé

Máte doma prvňáčka? Já ano. Dcera se na první den ve škole moc těšila. “Já neusnu”, říká aspoň po desáté...

Zavřít