Poplatek za psa

Konec měsíce března se blíží a s ním také poslední možnost nasypat do městské kasičky řádné poplatky za vašeho mazlíčka.

Platí se pouze za psy

Poplatky se netýkají všech mazlíčků. Majitelé koček, vy můžete být klidní. A Vy, co vlastníte psy, neváhejte a utíkejte na úřad. Poplatek můžete uhradit na Magistrátu města Opavy na Horním náměstí, známá budova Hlásky, nebo na pobočce magistrátu na Krnovské ulici. Mnohé potěší, že poplatek lze uhradit také převodem na účet města. Veškeré informace k platbě naleznete zdeÚřední hodiny poboček magistrátu zde.

Poplatek za psaStejně jako minulý rok

Ten, kdo v loni poplatek uhradil, nebude překvapen. Jeho výše zůstala stejná. Činí 600,- za jednoho psa, za každého dalšího pak 900,-. Výše poplatků je stejná ve všech částech města Opavy. Poplatky se vztahují pouze na psy, kteří jsou starší než tři měsíce. Pokud si pořídíte psa v průběhu roku, měli byste to nahlásit na „město“, co nejdříve. Zapomínat by se nemělo také na povinnost nového psa očkovat. V ČR je povinné očkování proti vzteklině.
Neplatiči zaplatí! V případě, neuhradí-li majitel poplatek za svého psa v řádném termínu, hrozí mu, že se výše poplatku až ztrojnásobí.

ČTĚTE TAKÉ:  Obézní mazlíček

Slevy

Pokud vlastník pobírá jakýkoli důchod a prokáže tuto skutečnost, má nárok na slevu – zaplatí 200,- za jednoho psa a 300,- za dalšího. Útulkáči a čipovaní poplatky neplatí. Pokud si osvojíte pejska z opavského útulku nebo svého psa necháte očipovat jste od poplatku na jeden kalendářní rok osvobozeni. Ceny čipování se mohou lišit v závislosti na veterinární stanici, kde psa necháte očipovat. Čip nezapomeňte zapsat do Národního registru majitelů zvířat.

ČTĚTE TAKÉ:  Žlutá stužka na vodítku

Dostanete dárečky

Majitelé, kteří nahlásí psa na úřadě dostanou psí známku – a to bez ohledu na to, zda je od poplatku osvobozen nebo ne.  Každý, kdo uhradí řádný poplatek za psa, obdrží 400 kusů papírových sáčků na psí exkrementy.

Nezapomeňte, že pořádek dělá přátele. Sbírejte proto po svých psech nadílky. Nezodpovědní a nepořádní majitelé riskují nejen nevraživé pohledy ostatních Opaváků, ale také nemalou pokutu.

Máte již poplatek za psa uhrazen?

Redaktorka magazínu Provoněno. Analytička médií, aktivní maminka na mateřské a studentka univerzity. Milovnice psů, výběrové kávy, kvalitního jídla a cestování.

Napsat komentář

Starší příspěvky:
Mladý hasič amatér

Honzík je hasič dělem i duší. A i když je mu teprve pět let, má jasno čím bude. Přece hasičem....

Zavřít