RECENZE: Co se skrývá za tajemnou zdí?

Akční sci-fi série Divergence vypráví příběh z budoucnosti odehrávající se ve městě Chicagu. Lidé jsou zde rozděleni do pěti frakcí podle svých dobrých vlastností – odevzdanost, mírumilovnost, sečtělost, upřímnost a neohroženost. Trilogie čerpá ze stejnojmenné knižní předlohy, kterou napsala americká spisovatelka Veronica Roth.

Třetí díl úspěšné trilogie

První díl (Divergence) z roku 2014 se setkal s nemalým úspěchem a tak jsme se hned po roce dočkali jeho pokračování „Rezistence“. V březnu roku 2016, byla v kinech uvedena i premiéra první části třetího dílu, nazvaná Aliance. Režie se opět ujal Robert Schwentke a stejné zůstalo i obsazení hlavních rolí.

Dějová linie navazuje přesně tam, kde skončil díl druhý. Vedoucí frakce sečtělých, Jeanine, je mrtvá a na její místo se dostává Evelyn (Naomi Watts) – velitelka podzemního odboje. První zápletka přichází hned v úvodu, během soudu s těmi, kteří se na snaze ovládnout svět frakcí podíleli. Mírumilovní se otevřeně vyjádří k nesouhlasu s popravami, které mají být na vinících prováděny. Pomalu, ale jistě se zde tak schyluje k malé občanské válce.

ČTĚTE TAKÉ:  RECENZE: Pokračování pop-punkové legendy

Hlavní hrdiny čeká nelehký úkol

Hlavní hrdinové, Tris (Shailene Woodley) a Čtyřka (Theo James), stále stojí za svým rozhodnutím vyslyšet výzvu, která jim byla předána a dostat se za stěnu, která je dělí od zbytku světa. Společně se svými přáteli tak z Chicaga prchají, aby zjistili, co se za ní skutečně skrývá. Dostávající se k organizaci, která je za vytvoření světa frakcí zodpovědná. Zjišťují, co bylo ve skutečnosti důvodem k tomuto kroku a také to, že jejich celý dosavadní život byl členy Úřadu monitorován. Snaží se adaptovat k tomuto zcela odlišnému prostředí a zachránit to, co ze světa frakcí zbylo. Nic však není tak růžové, jak se na první pohled může zdát, postupně vycházejí najevo nové skutečnosti, které zcela mění situaci. V závěru filmu se tak Tris i ostatní vrací zpět, aby zabránili zničení jejich domova a všeho, co se s ním pojí.

ČTĚTE TAKÉ:  RECENZE: Kdo povstane jako vítěz?

Co nás na filmu zaujalo

Ve filmu je k vidění několik akčních scén, oživených snovými technologiemi prostředí světa za stěnou. Na své si tak zajisté přijdou všichni fanoušci moderních sci-fi zbraní a prostředků virtuální reality. V příběhu nechybí romantická láska, ani rodinné drama. Vše je obohaceno o sarkastický humor, které svými poznámkami v průběhu celého děje přináší Miles Teller, coby Peter.

[hy_note note_color=“#66a7ff“ radius=“12″]Hodnocení autora: 6/10 – Série Divergence: Aliance[/hy_note]

[hy_note note_color=“#66a7ff“ radius=“12″]Profil filmu: Česko-Slovenská filmová databáze[/hy_note]

Závěrečná část trilogie je naplánována na rok 2017.

Film můžete v kinech navštívit až do poloviny dubna.

Už jste tento film viděli? Jak byste ho hodnotili vy? 

Již od útlého věku se věnuji vlastní tvorbě, psaní povídek a kratších románů. Na střední škole jsem studovala fotografii. V současné době navštěvuji VOŠ v oboru informatiky. Ve volném čase mimo psaní a fotografování, se věnuji grafické tvorbě a designu.

Napsat komentář

Starší příspěvky:
Opavská vinná stezka

Jistě mnozí z vás neodolali a v pátek, na apríla, vyrazili do ulic Opavy projít Opavskou vinnou stezku. My jsme...

Zavřít