RECENZE: Emotikon

UDG je česká pop – rocková kapela z Ústí nad Labem. Na svém kontě mají již čtyři alba – Ztraceni v inspiracích, Buď a nebe, Autoportrét a Akrobat. Na začátku března, přibylo k této sbírce další, nazvané Emotikon.

Popová seance ze severu

Na albu najdete šestnáct skladeb. První z nich nese název Intergalaktická, nejen svým názvem, ale i melodií připomíná píseň z alba Autoportrét nazvanou Éterická. Následují Magnety, z kterých přímo vyřazuje depresivní nálada deštivého dne. Stejnými slovy by se dala popsat i atmosféra skladeb Šeptáš a Bůhví kam. Rychlejšího tempa se dočkáme u skladby Duše lamp, která má překvapivě chytlavý refrén. Ve stejném duchu se drží i skladba Jen tak jít. Pozitivně naladěná je i typická popovka Tebou a Malá neznámá.

V loňském roce jeli UDG společnou tour s další kapelou ze severu – ATMO music, zde také zřejmě došel podnět pro společnou skladbu s Jakubem Děkanem nazvanou Atomy, která je na desce v pořadí třetí. Děkanovy vokály, jen zvýrazňují smysl textu a troufnu si říci, že je nejvýraznější skladbou desky.

ČTĚTE TAKÉ:  RECENZE: Pokračování pop-punkové legendy

Typickou romantickou baladou je šestá pozice setlistu s názvem Prach a dým. Lze mezi ně zařadit i duet s Mirkou Miškechovou pojmenovaný Oči a Déšť i pláč na kterém se se zpěvákem Petrem Vrzákem podílela umělkyně Rina. Ve střením proudu se pak drží skladba Barvy a podzimně naladění Draci. Zřejmě nejrockovější skladbou alba je dvanáctka s názvem Příměří spolu se skladbou, která album uzavírá – Hlava.

Album jako celek působí velice vyrovnaně, obsahuje všechny nálady, od deprese, přes podzimní melancholii, až k extázi dobré nálady. Fanoušci ústecké skupiny však mohou být spokojeni, kapela si i na svém pátém albu stále dokázala zachovat svou tvář.

ČTĚTE TAKÉ:  Sladká kavárna Bon Bon

Emotikon na cestách

Pokud byste si chtěli tuto šestičlennou kapelu poslechnout naživo, máte k tomu příležitost až do půlky května v rámci oficiální tour k novému albu. K vybraným destinacím patří mimo jiné i multižánrový festival otvírající festivalovou sezonu – Votvírák, konaný v Milovicích 11. 6. 2016.

Už jste nové album slyšeli? Co na něj říkáte vy?

Již od útlého věku se věnuji vlastní tvorbě, psaní povídek a kratších románů. Na střední škole jsem studovala fotografii. V současné době navštěvuji VOŠ v oboru informatiky. Ve volném čase mimo psaní a fotografování, se věnuji grafické tvorbě a designu.

Napsat komentář

Starší příspěvky:
Slovenský Karlštejn

Na západě Slovenska, mezi městy Trenčín a Banská Bystrica, se nachází čarokrásné město zvané Bojnice. Městečko je to malé, nenápadné,...

Zavřít