Tchýně, ty má každý rád

“Ale krásnou svatbu jsem těm mladým uspořádala viď?” už asi po sté  se chlubí maminka ženicha. Je to dáma. Všem dává jasně najevo , že jen její rodina je nejlepší. A její dva dospělí synové Jaroslav a Petr jsou přece bez chybičky. Nikdo jim není dost dobrý a i nevěsta Kamila prošla důkladnou prohlídkou, zda je hodna jejího syna a jestli zapadne do rodiny.

Vše v pořádku

Svatba je schválena. A že byla! Tou se bude chlubit ještě hodně dlouho. Za pár měsíců po svatbě přišel na svět první potomek. Kluk jak buk. Tchýně všem vesele ukazovala fotky a uspořádala pořádnou oslavu. Přece musí všem ukázat, jak její syn Petr ke štěstí přišel, jen ať tiše závidí. A do dvou let přišla na svět dcerka Anička Amélie. Všichni byli nadšení a Kamila viděla svět v růžových barvách. Co víc si od života přát. Děti, milujícího manžela a tchýni, která jim pomáhala jak jen se dá. Ona pro svou rodinu kdyby mohla i dýchala. A taky jako správná babička ráda vozila děti v kočárku a chlubila se všem, co její vnoučátka už dovedou.

ČTĚTE TAKÉ:  Mladý hasič amatér

Syn mezitím opravoval dům po babičce

Na ten jim obrovskou částkou přispěla právě maminka.Vše se zdálo být naprosto dokonalé. Ale jednoho dne ta obrovská bublina praskla. Začalo se šířit, že její bezchybný syn Petr čeká dítě s milenkou. Kamile se zhroutil svět a když na něj maminka udeřila, zda je to pravda, musel s pravdou ven.

ČTĚTE TAKÉ:  Trochu zbrklé poprvé

Tohle se ututlat nedalo

“Taková ostuda, taková hanba,” křičela maminka. Kamila vůbec nechápala, jak ji to mohl udělat. Nakonec maminka rázně zakročila. Synovi vypucovala žaludek. Ten se však vzepřel a maminka ho natvrdo vyhodila z domu. “Ať táhne k milence,” pronesla tvrdě. Kamilu s dětmi si vzala k sobě  a pomáhá jim.

Se synem teď nechce mít nic společného, protože tak moc znemožnil rodinu a ještě ho vydědila. Kamila se pomalu vzpamatovává, ale u své tchýně našla nový domov.

 

Redakční tým magazínu Provoněno. Píšeme pro vás o vaší OPAVĚ a jejím okolí.

Napsat komentář