Trasa Mattoni FreeRun konečně i v Opavě

Pravidelní běžci už jistě dávno vědí, ostatní to velmi brzy zjistí. Je to tu a není se čemu divit. Opavou totiž pobíhá čím dál více lidí a nejsou to jen opozdilci chvátající za ujíždějícím trolejbusem. Že nevíte, o co jde? Tak čtěte dál.

Oblíbená trasa většiny místních běžců

Trasa Mattoni FreeRunPřed časem se na začátku Městských sadů (směrem od útulku) objevila nenápadná cedule s mapkou a u ní na silnici nápis START. Když se podíváte pozorněji, zjistíte, že se jedná o novou trasu v rámci projektu Mattoni FreeRun. Jedná se o síť pětikilometrových tratí, které vytvořili a prověřili sami běžci.
Na tomto projektu se podílí Mattoni a RunCzech a jeho cílem je spojovat běžce po celé ČR. Na tratích FreeRun můžete soupeřit se svými přáteli i (zatím) neznámými kolegy běžci. Poznáte oblíbené běžecké trasy i v cizích městech. A to kdykoli. Stačí vám k tomu pouze botasky a aplikace RunCzech. Své 5 km okruhy mají například Benešov, Čáslav, Havířov, Kutná hora, Luhačovice a spousta dalších měst. Všechny je najdete ve výše zmíněné aplikaci nebo zde. Aplikace vám zároveň zaznamená čas, za který zdoláte vybranou trasu. Ten pak můžete porovnat s ostatními běžci.

ČTĚTE TAKÉ:  Kdo vás bude provázet opavským sportem?

Trasa Mattoni FreeRun v OpavěOblíbená opavská pětka

Opavští běžci mi jistě dají za pravdu, že místní trasa FreeRunu vede po velice běžecky frekventované a oblíbené trati. Městskými sady, kolem řeky Opavy a Stříbrného jezera totiž, alespoň občas, běhá snad každý místní běžec. Je to zajímavá trasa, kde rovinky střídají krátké výběhy a asfalt zase tráva. Kouzlo každého kilometru poznáte během celého roku, kdy se vám s každým dalším výběhem zdejší příroda doslova mění před očima. V zimě holé stromy a zasněžená krajina, na jaře pučící stromy a jasně zelená barva, v létě žlutá tráva a na podzim překrásná paleta barev od sytě žluté až po červenou. Běhání po této trase je prostě vždy pohlazením po duši.

ČTĚTE TAKÉ:  Běžíme dál aneb Zima nás nezastaví

Oficiálně bude opavská trasa FreeRun otevřena v sobotu 19. března v rámci závodu Vyběhněte za sluníčkem, o kterém jsme psali již dříve.

Mattoni FreeRun

Běháte? A běháte také kolem „Sádráku“? Nebo máte jinou oblíbenou trasu?

Pochlubte se, kde vás můžeme zastihnout.

Šéfredaktorka magazínu Provoněno. Sociální patoložka, copywriterka, milovnice hudby, běhu a sportu obecně a hlavně mamina. Ráda se zajímám o veškeré dění kolem a rozšiřuji si okruh svých vědomostí i dovedností. Doufám, že se k nám budete často a rádi vracet.

Napsat komentář

Starší příspěvky:
Poplatek za psa

Konec měsíce března se blíží a s ním také poslední možnost nasypat do městské kasičky řádné poplatky za vašeho mazlíčka....

Zavřít