Vánoční trhy Opava 2015

Po dlouhé době budou letos vánoční trhy kompletně v režii statutárního města Opavy. Z kapacitních důvodů se trhy navíc přesouvají na Dolní náměstí v termínu 27. 11. – 23. 12. 2015.

V letošním roce také dojde k posílení kulturního programu, který bude slavnostně zahájen 27. listopadu akcí s názvem Podvečer s anděly. První den Opavanům nabídne netradiční podívanou v podobě vzdušné akrobacie nad náměstím a akrobacie na šálách. To vše bude zakomponováno do vánočního příběhu s rozsvícením stromečku na náměstí. Až do Vánoc se pak lidé mohou těšit na zvučná jména celostátně známých interpretů, jako jsou Anna K, Blue Effect, Mňága a Žďorp, Nebe, chybět nebudou ani opavské kapely jako Come and Play, Psychonaut a další. Do programu se také zapojí opavské příspěvkové organizace.

ČTĚTE TAKÉ:  Opavská vinná stezka

Vánoční trhy Opava 2015

Samozřejmě zůstanou zachovány a naopak budou posíleny tradiční akce, které k Vánocům neodmyslitelně patří, jako jsou lidové vánoční hry, chybět nebude ani živý betlém se zvířátky, komponované vánoční pořady, cimbálové muziky či dechová hudba.

Novinkou Vánočních trhů Opava budou dílničky a tvořivé programy pro děti, jakými jsou výroba adventních věnců, ukázky zdobení baněk a perníčků atd. Na dva dny pak na Dolním náměstí vyroste řemeslné historické městečko s ukázkami tradiční řemeslné výroby, litím olova i s historickým kolotočem.

Mnohým Opavanům byl v minulosti trnem v oku stánkový prodej. Hlavní snahou letos byla podpora místních podnikatelů, výrobců a prodejců. Ve většině se také povedlo obsadit stánky místními prodejci a výrobci. Opavané se tak po dlouhé době mohou těšit na Slezskou tvorbu s baňkami, bohaté zastoupení regionálních produktů Opavského Slezska, obměněný sortiment občerstvení, který mimo jiné nabídne také slezské speciality. Po dobu konání vánočního jarmarku bude každý den mezi 16. až 20. hodinou otevřena věž Hlásky.

ČTĚTE TAKÉ:  Kluziště u Hlásky: Na 40 dní

Aktuální informace o dění na vánočních trzích budeme uveřejňovat na Facebooku města. Dozvíte se zde nejen podrobnosti o kulturním programu, ale také o prodeji a o tom, jaké zajímavosti a novinky vám budou vánoční trhy průběžně přinášet.

zdroj: web města Opavy

Redakční tým magazínu Provoněno. Píšeme pro vás o vaší OPAVĚ a jejím okolí.

Napsat komentář

Starší příspěvky:
Běžíme dál aneb Zima nás nezastaví

Pokud jste během roku objevili krásu tohoto úžasného sportu, nevzdávejte se ho ani v zimním období. Když budete vědět, jak na...

Zavřít