Velikonoční trhy – Opava 2016

Zveme vás na Velikonoční jarmark do Opavy!

V letošním roce budou velikonoční trhy stejně jako trhy vánoční poprvé probíhat zcela v režii města. Místem konání bude stejně jako o Vánocích Dolní náměstí. Začátek trhů byl stanoven na čtvrtek 10. 3., kdy na náměstí zavítá velikonoční zajíček a bude dětem rozdávat opavskou velikonoční omalovánku. Končit pak trhy budou ve čtvrtek 24. března před Velkým pátkem.

Velikonoční trhy - Opava 2016Program velikonočních trhů bude zaměřen zejména na tradice a jarní velikonoční tvořivé dílny. Velký prostor dostanou tradiční lidové zvyky (Vynášení mařeny, Květná neděle atd.), dále také nejrůznější dílničky či řemesla a chybět nebudou ani koncerty známých kapel, ohňová show či zabijačka na náměstí. Vystoupí například kapela Fleret, Laura a její tygři nebo opavské kapely Cocaine party a Rébus. Velká část programu pak bude situována do prostor v Myší díře, kde budou probíhat tvořivé dílny. Svátky jara si tak budou moci děti i dospělí připomenout při výrobě velikonočního osení, pletení pomlázek, zdobení perníčků a vajec nebo při výrobě májíčků. Zajímavostí bude také seminář o jarních bylinkách a bylinková poradna (na seminář je nutné vyzvednout si od 10. 3. zdarma vstupenku v Městském informačním centru). Na tři dny od 16. do 18. 3. na náměstí vyroste také řemeslné městečko.

ČTĚTE TAKÉ:  Kluziště u Hlásky: Na 40 dní

V prodejních stáncích bude na návštěvníky trhů čekat řada regionálních produktů i specialit. Zakoupit si kromě tradičního punče budou moci například pivo z regionálního minipivovaru, horké víno z černého rybízu, pštrosí klobásky, čerstvé pečivo z pekárny, grilovaného pstruha, čerstvá bílá vejce, králíky a kuřata či rostlinné dekorace, sazenice bylinek, ručně pletené pomlázky a další velikonoční dekorace a dárkové předměty či klasické občerstvení.

ČTĚTE TAKÉ:  Vánoční trhy Opava 2015

zdroj: http://www.kalendarakci.atlasceska.cz/velikonocni-jarmark-opava-1577/

Redakční tým magazínu Provoněno. Píšeme pro vás o vaší OPAVĚ a jejím okolí.

Napsat komentář

Starší příspěvky:
Březnová termínovka – Opava a okolí

Tak co? Trénovali jste v zimě poctivě? Sbírali jste důležité kilometry do své běžecké kasičky? Jarní závody vás prověří. A...

Zavřít