Všechny krásy podzimu

Je krásný podzimní den. Sluníčko svítí a my se snažíme zachytit poslední paprsky hřejivého tepla před zimou. Na zahradě sedím s knížkou v ruce a jako by z dálky ke mě doléhají hlasy mých rozdováděných dětí. Vše je klidné a mě se pomalu, ale jistě zavírají oči.

Rychlé probuzení

Plody podzimu A najednou sebou cuknu. „Mami, mami podívej co mám,”  zakřičí mi u ucha můj malý synek. Vystřelím ze židle a ospale mžourám na dlaň, kterou mi malý ukazuje a tam se svíjí zelená housenka. Nad jeho rošťáckým úsměvem se schovávají tisíce čertíků. “Mami půjdeme ven?” ptá se ještě. “A kde si myslíš, že jsme teď?” ptám se zvědavě. “Ale mami, půjdeme na procházku,” prohlásí rozhodně.

Sběratelské nadšení

Tak a jdeme. Dceři se moc nechce, ale lákám ji na sbírání kaštanů a žaludů. Budeme dělat zvířátka. Už se na to oba moc těší. Procházíme hromadou listí a děti mají radost, když se v nich mohou schovávat a já je musím hledat. Ale udržte vážnou tvář, když vidíte hihňající se hromadu listí. A jsme u kaštanů a dáváme se do sběru. “Jeden větší na bříško a tenhle bude hlavička,” povídá si pro sebe Toník. Kdo ví, co se mu honí hlavičkou. Mě zaujaly slupky od bukvic. Uděláme si z nich strom. Našla jsem vhodný klacek a už se mi v hlavě rodí plánek, jak na to. Dcera se ke mě řítí s velkou náručí barevného listí. “To bereme domů,” oznamuje mi pyšně. To ne, to zase bude všude. Ale nevadí, když vidím její radost. Nachystáme doma košík a uděláme si z nich podzimní výzdobu. Začal se zvedat vítr. Přitáhnu si bundu víc k tělu a ubíráme se k domovu.

ČTĚTE TAKÉ:  Opavský bezdomovec

Radost dětí je nadevšeTeplo domova

“Teplý čaj vás zahřeje,” povídám doma dětem, ale ty nemají čas. “Mami, honem, kde máme špejle, já udělám žirafu,” křičí Tonda. Sedám si s kafíčkem k nim a zabereme se do vytváření zvířátek a mého pichlavého stromu, že zapomeneme na čas. Mrknu na hodiny. Je po sedmé. “Tak konec a šup do vany,” zavelím. Děti se smíchem utíkají do koupelny a já jdu nachystat večeři. Potom tatínkovi nachystáme k počítači výstavu našich děl. Až přijde pozdě večer z práce domů, to bude koukat. S blaženým pocitem všichni tři usínáme v ložnici.

Napsat komentář

Starší příspěvky:
Provoněné Vánoce s Beauty Cosmetics již brzy v Opavě

Vánoce se blíží a my pro vás máme tip na dárek pro vaši milovanou partnerku, ženu, maminku či tchýni. Německo-polská...

Zavřít