Z pohádky do pohádky 1.část

To, že každá země je něčím kouzelná, o tom není pochyb. Každý člověk má rád jiné věci, upřednostňuje jiné aktivity a přesto si vždy a všude najde něco, co ho bude zajímat, pro co se nadchne.

Z pohádky do pohádky 1.část - zříceninaObr nad krajinou

Naše země jsou si blízké, i když jsou dost rozdílné. Při projíždění Slovenska ze západu na východ a zpátky vede naše cesta kolem nádherné dominanty, která se nad vámi tyčí dlouhou dobu co projíždíte krajem zvaným Spiš. Na vysokém vrchu zde hrdě stojí Spišský hrad. Je pohádkovým místem nejen proto, že je opravdu nádherný, rozlehlý a shlíží na vás z úchvatné výšky. Patří mezi největší hrady v Evropě a je dokonce největším v té střední. V roce 1993 byl zapsán na seznam UNESCO.

ČTĚTE TAKÉ:  Obrácený stůl

Z pohádky do pohádky 1.část - oskarFilmové lákadlo

Je vyhledávaným místem filmových producentů, kteří zde velmi rádi natáčí pohádky a filmy nejen slovenské ale také zahraniční. Z těch slovenských mezi nejznámější patří Radúz a Mahulena. Zahraniční štáby využili nádherné historické kulisy této zříceniny například ve filmech Lev v zimě, Kull dobyvatel, Poslední legie a ve snímku Dračí srdce, který byl nominován na Oscara. Tato mohutná, tajemná stavba z 11. století nabízí svým návštěvníkům zajímavou podívanou nejen prostřednictvím svých exponátů ale i díky výhledu, kterým zde můžete potěšit své oko. Jeho výhodná poloha mu pomohla odolat i nájezdu Tatarů ve 13. století.

Z pohádky do pohádky 1.část - horyPro turisty i kulturní nadšence

Spiš je nádherným krajem jen malý kousek od Tater, takže když někdy navštívíte tyto úchvatné slovenské hory, nezapomeňte si zajet na prohlídku slavného skvostu, celebrity, která vám umožní mimo jiné i pohled na pozůstatky vodního příkopu, kterým byl hrad chráněn před vpády nepřátel. Na své si zde přijdou nejen milovníci historických památek ale také lidé zbožňující přírodu, protože široké okolí je romantické, nádherné a k procházce jako stvořené.

ČTĚTE TAKÉ:  Znovuobjevený ráj

Druhá část tohoto článku

Byli jsme někdy na Spiši nebo v jeho okolí? Znáte nějaké jiné lákavé místo v této lokalitě?

Redaktorka magazínu Provoněno. Dříve asistentka/office manager, nyní virtuální asistentka a hlavně maminka dvou malých sluníček. Mám ráda cestování, čtení, filmy, poznávání nových věcí a příležitostí.

Napsat komentář

Starší příspěvky:
Laktační poradna nově ve Slezské nemocnici v Opavě

Ač je kojení přirozenou součástí života většiny žen, žádná učená z nebe nespadla a proto občas přijde vhod rada od...

Zavřít