Z pohádky do pohádky 2.část

Na světě existuje velké množství lokalit, které jsou zajímavé a poutají pozornost filmových štábů. Můžeme být patřičně hrdí na to, že ty české a slovenské se řadí mezi jedny z nejvyhledávanějších. Je to známka toho, že tyto dvě země opravdu mají co ukázat, čím se pochlubit.

Orava či Morava 🙂

Z pohádky do pohádky 2.část - chaloupkaOravský kraj je známý svojí čistou a krásnou přírodou, kterou tvoří především husté jehličnaté lesy. Podnebí je zde chladnější a tudíž i řeky jsou studené ale až magicky čisté. Lesy jsou vhodné k turistice, procházkám, jsou balzámem na duši a dokáží navrátit ztracený vnitřní klid. Své kouzlo si zachoval i díky salaším, kde pořád můžete najít pastevce – baču, který si pase svoje ovečky a podomácku vyrábí sýry, tvaroh, bryndzu a mnoho dalších tradičních dobrot. Chvíli to vypadá jako by se zde zastavil čas a vrátili jsme se o několik desítek nebo i stovek let zpátky.

ČTĚTE TAKÉ:  Východní Slovensko? Košice!

Z pohádky do pohádky 2.část - úplněk - kameraman„Klapka, střih, akce!“

Jedním z nejžádanějších míst pro natáčení je i Oravský hrad. Pochází z 13. století a byl postavený na břehu řeky Oravy jako jeden z největších v okolí. Jeho nejvyšší místo se nad hladinou řeky tyčí v úchvatných 112m. Filmaři jej objevili již v roce 1922, kdy zde natočili první černobílou verzi hororu Dracula. Tato stavba však neláká jen hororové příběhy. Vznikla zde i řada pohádek jako například Král drozdí brada, Král sokolů, Princezna a žebrák, Pohádka pohádek a nejnověji v roce 2014, Láska na vlásku. Zahraniční producenti si jej vyhlídli například k filmu Upír Nosferatu, Carův kurýr a Dračí srdce II.

ČTĚTE TAKÉ:  Z pohádky do pohádky 1.část

No, je opravdu být na co hrdí. I tak malá země, jakou Slovensko je, má co ukázat, čím se pochlubit a prezentovat se širému světu v celé své kráse i na filmovém plátně.

Z pohádky do pohádky 2.část - úplněk

První část tohoto článku

Láká Vás návštěva tohoto slavného hradu? Nebo jste Oravský hrad již navštívili?

Jak se vám tam líbilo?

Redaktorka magazínu Provoněno. Dříve asistentka/office manager, nyní virtuální asistentka a hlavně maminka dvou malých sluníček. Mám ráda cestování, čtení, filmy, poznávání nových věcí a příležitostí.

Napsat komentář

Starší příspěvky:
Z pohádky do pohádky 1.část

To, že každá země je něčím kouzelná, o tom není pochyb. Každý člověk má rád jiné věci, upřednostňuje jiné aktivity...

Zavřít