Žlutá stužka na vodítku

Možná už se vám také stalo, že jste v Opavě při procházce nebo venčení vašeho mazlíčka v oblíbených venčitelských lokalitách – Sadrák či Městské sady, potkali psa se žlutou stužkou. Nejedná se o modní výstřelek pro psy. Co tedy žlutá stužka značí?

Podobně jako u semaforu

Žlutá znamená POZOR! Pokud se dostanete do blízkosti pejska, který je žlutě označen, buďte opatrní. Obejděte ho v bezpečné vzdálenosti a v žádném případě k němu nepouštěje své mazlíčky a děti. Důvodů, proč na vodítku plápolá zářivá pentle, může být hned několik.

Nesahejte na mě!

Žlutá zdobí vodítka a obojky psů, kteří:

  • mají zdravotní problémy – pes je slepý, hluchý nebo po operaci
  • prochází výcvikem – například asistenční psi pro lidi s handicapem
  • pocházejí z „množírny“, útulku apod. a musí si zvykat na okolní svět
  • mají špatné zkušenosti s jinými psy a bojí se jich
  • jsou staří
  • zrovna v tuto dobu hárájí
  • jsou – jak se říká, „z divokých vajec“
ČTĚTE TAKÉ:  Poplatek za psa

Žlutě označený pes?Nejsou agresivní

Žlutá neznamená, že pes je agresivní. Potřebuje jen více prostoru, aby nedocházelo k narušení jeho pohody. Díky této „pejskařské vychytávce“ lze předejít mnoha nepříjemným událostem. Jediný, kdo s jistotou zná svého psa, je jeho majitel. Respektujte proto jeho rozhodnutí používat stužku.

Buďte „žlutí“ taky

Pokud se i Vám stalo, že se za vaším mazlíčkem rozběhl rozradostněný psí kolega a vznikl z toho zbytečný konflikt nejen mezi psy, zvažte, zda by zrovna žlutá nebyla vhodným doplňkem vodítka či obojku.

ČTĚTE TAKÉ:  Obézní mazlíček
Žlutá stužka na vodítku
zdroj: gulahund.se

Poučte své okolí

Aby tato žlutá metoda fungovala, je nutné, aby se nejen pejskaři ale také široká veřejnost vzájemně informovali. Pokud i Vy sami máte žlutého psa, vzdělávejte ostatní.

Projekt žlutých psů vznikl ve Švédsku a pomalu se dostává do zahraničí.

Viděli jste už opentličkované psy? Věděli jste, co znamená žlutá stužka na vodítku?

„Označíte“ svého pejska i Vy?

 

 

Redaktorka magazínu Provoněno. Analytička médií, aktivní maminka na mateřské a studentka univerzity. Milovnice psů, výběrové kávy, kvalitního jídla a cestování.

2 komentáře u „Žlutá stužka na vodítku“

  1. Určitě ano,zkoušela jsem najít nějaké vhodné označení pro slepého psa, protože mám problémy s tím vysvětlit jiným pejskařům,že slepý pes nechce se nechce kamarádit. Ale zatím jsem našla jen žlutou ztužku. Tak snad nám to pomůže.

    Odpovědět

Napsat komentář

Starší příspěvky:
Kluziště u Hlásky: Na 40 dní

Plocha velikosti 12 x 18 metrů bude po více než 40 dní sloužit široké veřejnosti, dopoledne především opavským mateřským a...

Zavřít