Znovuobjevený ráj

Kam pojedeme letos na dovolenou? Blíží se jaro, posléze léto a letní prázdniny, tak se tato otázka začíná ozývat ze všech stran. Člověk, už ani neví, kam by jel nebo letěl, jakou destinaci by si vybral, přitom „za rohem“ je místo na dovolenou jako stvořené a ještě se tam i domluvíte 🙂

Slovensko - objevený rájLetní dovolená na Slovensku?

Slovensko. Moje rodná země, krásná, malá, českým národem téměř zapomenutá. Na úplném východě země se nachází malebná Východoslovenská nížina a v ní Zemplínska Šírava. Kdysi hojně navštěvované a všemi opěvované slovenské moře. Od 90. let upadala tato rekreační oblast v zapomnění, v posledních letech však opět nabírá síly, vzpamatovává se a vzkvétá.

Hurá do vody!

V roce 2014 byl otevřený Thermal Park Šírava, jedná se vlastně o takový aquapark s termální vodou, klasickými bazény uvnitř i venku, brouzdalištěm pro děti a bazénkem s léčivým termálním pramenem, který zde na Šíravě vyvěrá ze země. Moje děti si jej zamilovali a vždy, když navštívíme babičku s dědou, musíme alespoň jednou jít i sem. Parádní teplá voda a skluzavky způsobí, že pak spí jako miminka.

ČTĚTE TAKÉ:  Drahá půda pod nohama

Obnovují se kempy, restaurace, například legendární restaurace Kotva má nového majitele, který se chystá obnovit její velkou slávu. Úžasná zmrzlina, káva, výhled… to si pamatují starší i mladší ročníky.

Slovensko - objevený rájVečerní procházky jako v přímořském letovisku

A navíc si zde člověk připadá opravdu jako u moře. Když večer po setmění jdete na místo zvané Kamenec, procházíte dlouhou úzkou uličkou po obou stranách lemovanou stánky, obchůdky s oblečením, hračkami, dárky, občerstvením. Ze všech stran se line omamná vůně grilovaného masa, zeleniny a kukuřice. Když do toho zafouká teplý vlhký větřík od vody, člověk má opravdu pocit, že je na velmi výjimečném místě. A toto místo opravdu nevšedním je.

ČTĚTE TAKÉ:  Prý abychom neuschly :-) aneb východoslovenské Velikonoce

Pro rodinnou dovolenou ideální místo

A já, jako správný nostalgik, se zatajeným dechem čtu každý článek nebo odkaz na Facebooku, kde je jenom malá zmínka o mém milovaném kraji. Budu se sem vždy ráda vracet s celou svojí rodinou, protože pro mě je to to nejkrásnější místo pro dovolenou na celém světě. O mořskou vodu a teplý jižní vánek se ale letos také nenecháme ochudit :-).

 

Znáte toto kouzelné místo? Nebo nám doporučíte jinou slovenskou destinaci vhodnou pro rodinnou dovolenou?

Redaktorka magazínu Provoněno. Dříve asistentka/office manager, nyní virtuální asistentka a hlavně maminka dvou malých sluníček. Mám ráda cestování, čtení, filmy, poznávání nových věcí a příležitostí.

Napsat komentář

Starší příspěvky:
Hlasujte pro Rákosníčka v Opavě

AKTUALIZOVÁNO: Je dohlasováno. Hlasy byly sečteny a vítězové už se mohou těšit na krásné Rákosníčkovo hřiště pro děti. Opavě se...

Zavřít